YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mavi Bereliler Şemdinli'de
Mavi Bereliler Şemdinli'de
26 Ağustos 2015 15:11
PKK'ya yönelik operasyonlar için özel eğitimli komandolar doğu illerine sevk edildi.

"Mavi Bereliler" olarak bilinen ve Yüksekova ilçesinden çok sayıda zırhlı araçla Şemdinli'ye götürülen komandolar, ilçedeki sınır birliklerine sevk edildi.

Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı ve Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığında zorlu eğitim süreçlerinden geçen, modern silah ve teçhizatlarla donatılan "mavi bereliler", terörle mücadele için doğu illerine görevlendirilmişti.

Güvenlik önlemleri alındı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne, sabah saatlerinde sınır birliklerine sevkiyat yapıldı. Askeri araçların ilçe merkezinde geçişi sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı. Türkiye'nin İran ve Irak'a sınırı olan Şemdinli İlçesi'nin kırsalında PKK'ya karşı operasyonlar devam ederken, bu sabah askeri sevkiyat yapıldı.

Merkezden geçtiler

Zırhlı ve konteyner yüklü çok sayıda askeri araç, sinyal bozucu jammerler eşliğinde ilçe merkezinden geçerek Şemdinli 3'ücnü Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı'na doğru gitti.

 // Said
Askerimizle ve diğer tüm güvenlik güçlerimizle bu vatanın bir ferdi olarak gurur duyuyorum.Allah yardımcımız olsun ve bu terör illetini başımızdan defeylesin İnşaallah....
26 Ağustos 2015 16:00
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler