YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Marmaris'te 250 kişi zehirlendi
Marmaris'te 250 kişi zehirlendi
24 Aralık 2013 08:31
Muğla'nın Marmaris ilçesinde, bir yemek firmasının servis ettiği yemeklerden yiyen yaklaşık 250 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelerde tedavi altına alındı.

Marmaris'te öğle yemeğini yedikten saatler sonra rahatsızlanan yaklaşık 250 kişi, hastanelere akın etti.

Marmaris Devlet Hastanesi başta olmak üzere ilçedeki özel hastanelere gıda zehirlenmesi şüphesiyle gelenlerin özel bir yemek firması tarafından bir çok devlet kurumuna servis edilen salata, pilav ve tavuktan oluşan menüyü yedikleri iddia edildi. Baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetiyle hastanelere koşanlar arasında; vergi dairesi, şantiye çalışanları, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm ve Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin bulunduğu öğrenildi.

Zehirlenme şüphesiyle hastaneye gelenlerin hayati tehlikesi bulunmazken, yatacak yer kalmayınca hastalar koridorlara konan sedyelerde tedavi gördü.

Zehirlenmeye yol açan yemeği hazırlayan firmanın 600 kişilik tabldot servis ettiği öğrenildi. Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Marmaris İlçe Toplum Sağlığı yetkilileri tarafından incelenmek üzere iş yerlerinden ve yemek fabrikasından yemek örnekleri alındı.

Savcılığın olayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler