YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Marmara'da hortum depremi
Marmara denizinde çıkan olan hortum, Pendik ve Tuzla'da etkili oldu.
Marmara'da hortum depremi
20 Haziran 2014 / 06:10 Güncelleme: 20 Haziran 2014 / 08:34

Marmara denizinde çıkan olan hortum, Pendik ve Tuzla'da etkili oldu. Hortum, Kocaeli'ne doğru ilerledi.Marmara Denizi'nde çıkan olan hortum, Pendik ve Tuzla'da hasara yol açtı.

3-4 kişiyi denizden çıkardık

Vatandaşlar, hortum sonrası 3-4 kişiyi denizden çıkardıklarını belirtti.

Marmara Denizi'nde çıkan olan hortum, Pendik ve Tuzla'da hasara yol açtı. Saat 17.00 sıralarında Marmara Denizi'nin üzerinde beliren hortum kıyıya doğru ilerledi. Tuzla sahilinde bulunan bazı işyerlerinin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Hortum sonucu cadde kenarındaki büyük çöp konteynerleri devrilirken, çevredeki araçlar da hasar gördü. Elektrik aydınlatma direkleri de hortumun şiddetine dayanamadı. Kıyıdaki teknelerden bazıları batarken, bazıları da hasar gördü.

Çevredeki vatandaşlar, hortumun kıyıdaki tekneleri 10-12 metre havaya savurduğunu söylediler. Bazıları da, denizden 3-4 kişiyi çıkardıklarını belirtti. Hortumun ardından Tuzla ve Pendik sahiline itfaiye ekibi gelerek, çalışma başlattı.

Saat 17.00 sıralarında Marmara Denizi'nin üzerinde beliren hortum kıyıya doğru ilerledi. Tuzla sahilinde bulunan bazı işyerlerinin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Hortum sonucu cadde kenarındaki büyük çöp konteynerleri devrilirken, çevredeki araçlar da hasar gördü. Elektrik aydınlatma direkleri de hortumun şiddetine dayanamadı. Kıyıdaki teknelerden bazıları batarken, bazıları da hasar gördü.

Çevredeki vatandaşlar, hortumun kıyıdaki tekneleri 10-12 metre havaya savurduğunu söylediler. bazıları da, denizden 3-4 kişiyi çıkardıklarını belirtti. Hortumun ardından Tuzla ve Pendik sahiline itfaiye ekibi gelerek, çalışma başlattı.

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler