YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Marmara ve Ege Denizi'nde fırtına uyarısı
Marmara ve Ege Denizi'nde fırtına uyarısı
15 Ocak 2016 14:54
Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı, haftasonu Marmara ve Ege Denizi'nde kuvvetli fırtına görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 16 Ocak Cumartesi gününün ilk saatlerinden itibaren Marmara Denizi'nde güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/s) fırtına beklendiği konusunda uyardı. Günün ilk saatlerinde başlayan fırtınanın akşam saatlerine doğru azalacak.

İstanbul'da önce fırtına sonra kar!

Öte yandan tüm Türkiye'de hava sıcaklıkları hissedilir şekilde düşerken; İstanbul'da 18 Ocak Pazartesi hava sıcaklığı 12 derece düşecek. İstanbul'da hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte hissedilebilir sıcaklık 3 derece olacak ve İstanbul kar yağışlı bir havanın etkisi altına girecek.

Ege Denizi'nde kuvvetli fırtına

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde bu akşam saatlerinden itibaren Ege Denizi'nde kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Kuvvetli fırtınanın Ege Denizi'nin güney ve güneybatıdan 7 ila 9 kuvvetinde (75-90km/s) olması bekleniyor. Kuvvetli fırtınanın 17.01 Pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Bu bölgelerde sağanak yağış ve sis uyarısı!

Yapılan son değerlendirmelere göre; sabah saatlerinde Rize, Artvin, Ağrı, Van, Hakkari ve Şırnak, gece saatlerinde Kıyı Ege ile Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ağrı, Van ve Hakkari çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Meteoroloji'den alınan bilgilere...

Hava sıcaklığının iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğleden sonra Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

İL İL HAVA DURUMU

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu 3
İstanbul: Parçalı bulutlu 13
İzmir: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde kıyı ilçeleri sağanak yağışlı 15
Adana: Parçalı ve az bulutlu 16
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 17
Konya: Parçalı bulutlu 8
Samsun: Parçalı bulutlu 12
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 10
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 0
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 10

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler