YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Marketçiler canından bezdi
Çorum'da marketçilik yapan iki esnaf son 2 ay içerisinde 4 kez işyerlerinin camlarının kırılması üzerine çileden çıktı.
Marketçiler canından bezdi
06 Şubat 2010 / 16:45 Güncelleme: 06 Şubat 2010 / 16:45

2009 yılı Aralık ayından bugüne 3 kez işyerlerinin camlarının kırılması üzerine marketlerine güvenlik kamerası taktıran Fatih Market sahibi Muhittin Kumaş ve Aykaç Market Yunus Aykaç'ın bu tedbirleri de etkili olmadı.  

 
 

Bu gece geç saatlerde Fatih Caddesi üzerinde bulunan markete gelen iki zanlı Aykaç Market'in camlarını kırarken, Fatih Market'in ise camlarını kıramayınca taşla market önündeki buzdolabının camını kırdılar. Güvenlik kameralarına saniye saniye kaydedilen olayın ardından zanlılar olay yerinden kaçarak kayıplara karıştılar. 
   

Hiçbir şekilde kimseyle husumetlerinin olmadığını dile getiren esnaflar, marketlerinin taşlanarak camlarının kırılmasının kendilerini düşündürdüğünü ifade ettiler. 
 

Fatih Market sahibi Muhittin Kumaş, sabah işyerine geldiğinde buzdolabının camının kırıl olduğunu görünce durumu polise haber verdiğini söyledi. 
 

2009 Aralık ayından bugüne kadar işyerlerinin 3 kez camlarının kırıldığını anlatan Kumaş, "Bunu yapanlar aynı insanlar galiba dedi". 
 

Hırsızların görüntü kayıtlarında 2 defa marketin önüne gelip camları kırmaya çalıştıklarını anca başarılı olmadıklarını anlatan Kumaş, "Güvenlik kameralarına seyrettim. 2 defa geliyorlar camı kırmaya çalışıyorlar ancak kıramıyorlar. 3. kez geldiklerinde ise buzdolabının camların kırıyorlar. Hırsızlık yok. Bunun kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyorum. Görüntülerdeki kişileri tanımıyorumda. Polis, "herhangi bir gence sigara vermediysen bu olabilir" dedi. buradan geçen herkese sigara versem burayı işletemem" dedi. 
 

Sabah işyerindeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri zanlıların yakalamak için çalışma başlattı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler