YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mardin'de tuzaklanmış yaklaşık 1 ton patlayıcı imha edildi
Mardin'de tuzaklanmış yaklaşık 1 ton patlayıcı imha edildi
23 Mayıs 2016 20:17
Mardin'in Mazıdağı ilçesinde, terör örgütü PKK'lı terörristler tarafından bir menfeze tuzaklanan yaklaşık 1 ton ağırlığındaki patlayıcı imha edildi. Patlamanın etkisiyle yolda büyük bir çukur açıldı.

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca bir menfeze tuzaklandığı belirlenen yaklaşık 1 ton patlayıcı imha edildi.

Mardin Emniyet Müdürlüğü ekipleri, askeri araçların da kullandığı Mazıdağı-Evciler Mahallesi yolundaki bir menfeze, terör örgütü mensuplarınca plastik bir varil içine fünye takılarak tuzaklanmış yaklaşık bir ton ağırlığındaki patlayıcı tespit etti.

Yolu trafiğe kapatıp bölgeyi emniyete alan polis ekipleri, bombayı kontrollü bir şekilde patlatarak etkisiz hale getirdi. Patlamanın etkisiyle yolda büyük bir çukur oluştu.

Bölgede arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü belirtildi.

Nusaybin'in yüzde 80'i teröristlerden temizlendi

Öte yandan bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, PKK terör örgütüne yönelik operasyonun sürdüğü Nusaybin'in yüzde 80'i teröristlerden temizlendi. Operasyonda, yarısına yakını örgütün kırsal kadrosuna mensup 403 terörist etkisiz hale getirildi.

İlçede terör örgütü mensuplarınca kurulan ve çoğu 3-4 kat güçlendirilen 382 barikat kaldırıldı, 990 el yapımı patlayıcı imha edildi, terör örgütünce askeri araçların geçemeyeceği derinlikte hazırlanıp içi su ile doldurulan 31 çukur kapatıldı.

Bu arada, ilçede bin 712 vatandaş da güvenli alanlara tahliye edildi.


AA

 // kasım
bu devlet pkk la mücadele ediliyor tamam onda sorun yok fakat kafamı kurcalayan 10 kadar lider kadrosunu nasıl etkisiz hale getirelemiyor yoksa getirilmiyormu bu insanlar 30 sene içinde öldürülezmi az bunda bir bit yenikliğivar...
23 Mayıs 2016 21:36
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler