YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mardin’de KCK tutukluları tahliye oldu
Mardin’de KCK tutukluları tahliye oldu
06 Şubat 2014 21:28
Mardin’de KCK davası kapsamında tutuklu bulunan 7 kişi Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’nden tahliye oldu.

Mardin İl Genel Meclis Başkanı Nazım Kok, Musa Alkan, Ercan Güneş, Ayşe Bozan, Davut Bozan ve İrfan Dinç, bulunduğu 7 kişi cezaevinden tahliye edildi.

Mahkemenin verilen tahliye kararının ardından Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk ve bir süre önce KCK davasından serbest bırakılan BDP Mardin Milletvekili Gülseren Yıldırım cezaevi önüne geldi.

Cezaevi önünde açıklamalarda bulunan Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, “Umut ediyorum ve inanıyorum ki yakın bir zaman içinde bütün arkadaşlarımız için tutuklarımız serbest bırakılır. Bugüne kadar uygulanan haksız uygulamaların tamamında son verilir. Farklı düşüncelerin ve inançların Türkiye de özgürce tartışılmasını istiyoruz. Böyle bir ortamı yakalarsak inanıyorum ki hem Türkiye de demokrasi egemen olur. Hem halklarında kardeşliğini gerçekleştirmiş oluruz” dedi.

BDP Mardin Milletvekili Gülseren Yıldırım, cezaevinde çıkalı birkaç gün olduğunu belirterek, arkadaşlarının tahliye edilmesine çok sevindiğini söyledi.Cezaevinden çıkan BDP’liler partililer tarafından alkışlarla karşılandı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler