YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mardin'de çatışma: 1 şehit 5 asker yaralı
Mardin'in Nusaybin ilçesindeki Bagok Dağı'nda güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre, 1 asker şehit oldu.
Mardin'de çatışma: 1 şehit 5 asker yaralı
01 Ekim 2015 / 16:17 Güncelleme: 01 Ekim 2015 / 16:48

Edinilen bilgilere göre, Mardin Valiliği'nce bu sabah kırsaldaki 4 mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edilen Nusaybin ilçesindeki Bagok Dağı'nda operasyon başlatan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı.

Çatışmada, ilk belirlemelere göre ikisi ağır 6 asker yaralandı. Yaralı askerler, helikopterlerle getirildikleri Mardin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.  Ağır yaralı askerlerden biri şehit oldu.

ÇATIŞMADA YARALANAN BİR ASKER ŞEHİT OLDU

Nusaybin kırsal kesiminde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada ağır yaralanarak helikopterle Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan askerlerden biri şehit oldu. Nusaybin ilçesinin kırsal kesiminde bugün PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yaralanarak helikopterle Mardin Devlet Hastanesine kaldırılan askerlerinden biri yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Bugün öğle saatlerinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıkmıştı. Çatışmada ilk bilgilere göre 2'si ağır 6 asker yaralanmıştı. Durumu ağır olan yaralı askerler helikopterle Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen yaralanan uzman çavuş şehit oldu. Çatışmaların sürdüğü bölgeye kobra tipi helikopterin de sevk edildiği belirtildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Öte yandan Mardin’in Nusaybin ilçe merkezinde bugün saat 19.00 dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

 

İHA/DHA

 // Koray
Nedense hiç duymadık pkk gurubu sıkıştırıldı öldürüldü diye hep şehit veriliyor ve gelen açıklama geniş çapta oparasyon başladı gulermisin aglarmisin...
01 Ekim 2015 21:37
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler