YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mardin'de bomba ihbarı!
Mardin'de bomba ihbarı!
17 Eylül 2013 18:53
Mardin'in Nusaybin ilçesinde belediyeye bağlı Mitanni Kültür Merkezi'nde bomba ihbarı paniği yaşandı.

Edinilen bilgilere göre, dün gece saat 22:30 sıralarında Mitanni Kültür Merkezi'nde bomba ihbarı alan polis ekipleri kültür merkezine gelerek çevrede güvenlik önlemleri oluşturdu. Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden gelen patlayıcı uzmanları, kültür merkezi ve bahçesine dedektör köpeklerle bomba araması yaptı. Yapılan aramalarda herhangi bir bulguya ulaşamayan polis, ihbarın asılsız olduğunu belirledi.

Polisin aramasından sonra açıklama yapan Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, konu hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Gökkan, "Bu akşam saat 22:30'da belediye görevlileri aranarak Mitanni Kültür Merkezi'nde bomba ihbarı olduğu ve oranın boşaltılması gerektiği ifade edildi. Ciddi bir bomba ihbarı olduğunda sivillere bu iş yaptırılamaz. Çalışanlara yaptırılamaz. Hukuksal anlamda ciddi bir ihlaldir. Kim bu ihbarı yapmışsa biz derhal bu kişinin tespit edilip teşhri edilmesini istiyoruz. Kendimizde Cumhuriyet Savcılığı'na başvuracağız.

Bu normal bir şey değildir. Çünkü burası bir hizmet binasıdır. Belediyeye ait hiç bir yere bu halktan hiç kimse zarar vermek istemez, vermemiştir. Biz bunu biliyoruz. Yapılan kasıttır. Bizim sempozyumumuz var. Burada huzur ve güvenin asılsız ihbarlarla sabote edilmeyeceğini biliyoruz. Bunun tecrübelerini hepsini yaşıyoruz. İhbar eden açığa çıkarılmazsa güvenliği sorumlu tutarız, yetkilileri sorumlu tutarız. Bu öyle şakaya alınacak basit bir olay değildir. 100 bin nüfuslu bir kentin merkezine yapılan bir saldırıdır" dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler