YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mardin, Şırnak ve Muş'ta 9 terörist etkisiz hale getirildi
Mardin, Şırnak ve Muş'ta 9 terörist etkisiz hale getirildi
05 Mayıs 2016 13:41
Mardin, Şırnak ve Muş'taki operasyonlarda 9 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dünkü "önemli yurt içi olaylar"a ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonda, 3 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısının 328'i bulduğu Nusaybin'de, 9 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonda imha edilen el yapımı patlayıcıların sayısı 763'e çıktı.

Şırnak'ta devam eden operasyonda da 4 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen terör örgütü mensuplarının sayısının 303'e ulaştığı Şırnak'ta, bir el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonda imha edilen toplam patlayıcıların sayısı 854'e ulaştı.

Muş'un Varto ilçesindeki operasyonda çıkan çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda 2 el bombası, 3 M-16 piyade tüfeği şarjörü ve 84 fişek, 15 tabanca fişeği, bir sırt çantası, bir fotoğraf makinesi ele geçirildi. Yapılan aramalarda 11 şüpheli gözaltına alındı.

Hakkari'nin Çukurca kırsalında devam eden operasyonda da bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen 15 kişi yakalandı. Bu kapsamda, 3 kalaşnikof, 9 şarjör ve 105 fişek, 3 av tüfeği, bir keskin nişancı silahı dürbünü ve çok sayıda örgütsel dokümana el konuldu.

Çok sayıda silah ve yaşam malzemesi

Siirt'teki operasyonda iki kalaşnikof ve şarjör, Van Başkale'deki sığınakta ise 2 Dragunov keskin nişancı tüfeği ve 5 şarjör, bir tabanca şarjörü ve 90 fişek, 3 keskin nişancı silahı dürbünü, 2 gece görüş dürbünü, 6 el dürbünü, 2 büyük telsiz, 5 el telsizi, bir jeneratör, 950 litre mazot, çeşitli elektronik malzeme ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Siirt Şirvan'da duyum üzerine yapılan aramada, 2 kalaşnikof, 2 şarjör ve 492 fişek, 5 av tüfeği, 5 tabanca, 15 şarjör ve 409 fişek, bir el dürbünü ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi, olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.

İki DAEŞ mensubu yakalandı

Gaziantep Oğuzeli'de, yasa dışı yollardan Suriye'ye geçmeye çalışan 2 terör örgütü DAEŞ mensubu yakalandı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler