YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Manisa’da Valisi Güvençer'den deprem açıklaması
Manisa’da Valisi Güvençer'den deprem açıklaması
12 Eylül 2016 17:31
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, sabah saatlerinde Akhisar merkezli meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki depremin kentte herhangi bir hasara yol açmadığını bildirdi.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Güvençer, meydana gelen iki depremin birinin 4.6 diğerinin ise 5 büyüklüğünde olduğunu ve büyük olmadığını söyledi.

Güvençer, "Can ve mal kaybına sebebiyet vermediği gibi herhangi bir hasara da yol açmadı. Elbette mahallerin bazılarında eski kerpiç, taş evlerde küçük çaplı emareleri aldık ama bir çatı, balkon dahi yıkılmış değil." dedi.

Manisa'nın Akhisar ilçesinin aktif fay hatları üzerinde olduğunu belirten Güvençer, Ege’deki fay hatlarında kısmi bir hareketlenme olduğunu ifade ederek, “Bilim adamları bu hareketliliğin bir enerji boşalmasına sebebiyet vererek yaşanabilecek daha ağır sonuçların ortadan kaldırıldığını söylüyorlar. Yine de en azından depremin şiddetini hissederek endişe duyan vatandaşlara daha geçmiş olsun diyorum." şeklinde konuştu. 

Gazetecilerin Manisa’daki yapıların depreme dayanıklılığı konusundaki sorusu üzerine Güvençer, "Türkiye’nin diğer taraflarındaki yapılar ne kadar dayanıklıysa Manisa’daki yapılar da o kadar dayanıklı." açıklamasını yaptı. 


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler