YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Manisa'da şiddetli lodos minareyi devirdi
Manisa'da şiddetli lodos minareyi devirdi
07 Ocak 2016 16:30
Turgutlu ilçesinde öğle saatlerinde etkisini gösteren şiddetli lodos nedeniyle bir caminin minaresi yıkıldı, birçok ağaç ve elektrik direği devrildi.

İlçe merkezi ve ilçeye bağlı mahallelerde öğle saatlerinde etkisini arttıran şiddetli lodos nedeniyle bir çok iş yerinin tentesini uçurdu elektrik direkleri devrildi.

Elektrik tellerinin kopması nedeniyle bazı mahallelerde elektrik kesintileri yaşandı. 

Elektrik kesintisi nedeniyle çalışmayan sinyalizasyon sistemi İzmir-Ankara Karayolu'nda maddi hasarlı trafik kazalarına yol açtı. 

Polis ile belediye ekipleri yola devrilen ağaçları kaldırdı. 

Caminin minaresi devrildi

Şiddetli lodos nedeniyle Musacalı Mahallesi Camisinin minaresi yıkıldı. Minare mahalle meydanına devrildi. Minarenin devrilmesi nedeniyle camide büyük çapta maddi hasar meydana geldi. 

Musacalı Mahallesi Muhtarı İbrahim Acar, yağmur ve şiddetli lodos nedeniyle mahalledeki tek caminin minaresinin yıkıldığını belirterek, olası bir facianın ucuz atlatıldığı söyledi.

Acar, "Öğle saatlerinde çocukların okuldan çıkış saatine az bir süre kala aşırı yağmura rağmen oluşan hortum caminin minaresini yıktı. Tek tesellimiz o anda sokakta kimsenin olmaması ve okul öğrencilerinin o anda okulda olması" ifadesini kullandı.

Lodos nedeniyle oluşan yıkımların giderilmesi için Turgutlu Belediyesi, PTT, elektrik arıza ve polis ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler