YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Manisa merkezli FETÖ/PDY operasyonunda gözaltı sayısı 21'e çıktı
Manisa merkezli FETÖ/PDY operasyonunda gözaltı sayısı 21'e çıktı
13 Temmuz 2016 08:01
Manisa merkezli 9 ilde FETÖ/PDY yönelik operasyonda gözaltına alınan kişi sayısı 21'e yükseldi.

Manisa merkezli 9 ilde "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik operasyonda gözaltına alınan kişi sayısı 21'e yükseldi.

Alınan bilgiye göre, Manisa Cumhuriyet Savcısı Kazım Özsoy'un FETÖ/PDY'ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında Manisa, Aydın, Erzurum, Ankara, Balıkesir, Denizli, Malatya, Van ve Amasya'da yapılan operasyonda 2 polis daha gözaltına alındı.

"Terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütüne finans sağlamak" suçlamalarıyla gözaltı işlemleri süren 15'i polis, 6'sı öğretmen 21 zanlı, geniş güvenlik önlemleri altında Manisa Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Şüpheliler M.K, Ş.U, M.D, S.S, S.K, N.K, Ş.S, U.D, İ.B, M.V, M.R.Ş, C.Y, M.S, R.K, C.T, R.Ö, M.M, A.Y, Ö.G, Ü.Ö ve H.E, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra yeniden İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

Zanlılar arasında FETÖ'nün "emniyet imamları"nın da bulunduğu, bu kişilerin teşkilattaki üyelere yönelik toplantılar organize ettikleri ileri sürüldü.

Manisa merkezli 5 ilde 17 Mayıs'ta FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün "emniyetten sorumlu imamları" ile bu kişilerle bağlantılı oldukları iddiasıyla aralarında polis ve öğretmenlerin de bulunduğu 20 zanlı gözaltına alınmıştı. 

Zanlılardan 15'i çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Üst mahkemeye yapılan itiraz üzerine serbest bırakılanlardan 4'ü daha tutuklanmıştı.

Yürütülen operasyon kapsamında dün de 9 ilde 13'ü polis, 6'sı öğretmen 19 şüpheli gözaltına alınmıştı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler