YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde arbede çıktı
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde arbede çıktı
17 Mart 2015 00:48
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin mart ayı ikinci toplantısı arbede nedeniyle yapılamadı.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin mart ayı ikinci toplantısı öncesi, toplantıyı takip etmek isteyen bir vatandaşın MHP'li meclis üyeleri sıralarında bulunan su dolu pet şişeyi alması üzerine gerginlik yaşandı. 

MHP’li meclis üyesi Hayriye Hızal Kaygısız, "vatandaşın aldığı su şişesini oturumun açılmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e atacağını" iddia ederek, bu ortamda toplantının yapılamayacağını ve ertelenmesi gerektiğini savundu. Bunun üzerine MHP'li meclis üyeleri salondan çıktı. 

Salonda kalan CHP ve AK Partili belediye meclis üyeleri, yaklaşık 2 saat boyunca Ergün’ün salona gelmesini bekledi. Süre sonunda AK Parti Grup Başkan Vekili Zülfikar Gürcan, meclisi başkan vekili sıfatıyla toplantıyı açmak istedi. 

Gürcan’ın bu girişimi, salona dönen MHP’li meclis üyelerinin başkanlık kürsüsü önünde set oluşturmasıyla engellendi. Bu sırada MHP’li ve AK Partili meclis üyeleri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Olaylar sonunda Gürcan ve diğer AK Partili meclis üyeleri salondan çıktı.

Gürcan, salonun dışında gazetecilere yaptığı açıklamada, meclisi belirlenen toplantı gününde, başkan gelmediği için açmak ve sonrasında tatil etmek istediklerini belirtti.

Meclis salonu boşaltıldıktan sonra MHP'li meclis üyeleriyle salona gelen Ergün ise güvenlik zafiyeti nedeniyle yapılamayan toplantının 19 Mart Perşembe 17.30'a ertelediğini bildirdi. 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler