YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Manavgat'ı sel vurdu
Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde gece başlayan şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi.
Manavgat'ı sel vurdu
25 Ekim 2014 / 18:22 Güncelleme: 25 Ekim 2014 / 18:34

Manavgat’ta gece saatlerinde başlayan şiddetli yağış nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini su basarken, elektrik kesintileri meydana geldi. Cadde ve sokaklarda oluşan su birikintileri yüzünden çok sayıda araç yolda kaldı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Yağış nedeniyle kent merkezinde birçok mahallede vatandaşlar evlerinden çıkamazken, Türkbeleni’nin Antalya Caddesi’ne bakan bölümünde meydana gelen heyelan nedeniyle kaldırımlar toprak ve ağaçlarla doldu. Yağışlar Manavgat Irmağı’ndaki su seviyesinin de yükselmesine neden oldu.

"Umarım daha kötü bir şey olmaz"

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, bölgede çok sayıda su baskını meydana geldiğini belirtirken, özellikle hastaneler ve diğer önemli merkezleri baskınlardan korumak için tedbir alındığını söyledi. Kaymakam Bulgurlu, "Manavgat’ta birçok mahallemizde su baskını var. Şu ana kadar bize bildirilmiş ölüm vakası bulunmuyor. Umarım daha kötü bir şey olmasın" dedi.

Başkan Sözen: Vatandaşı zodyak botlarla alıyoruz

Manavgat Belediye Başkanı CHP’li Şükrü Sözen ise yağışla ilgili sıkıntının halen devam ettiğini belirtirken, şunları söyledi: Sıkıntımız devam ediyor, henüz geçmiş değil. Dolayısıyla bir hasar tespiti yapabilme şansımız yok.

Yağış da devam ediyor. Akşam da ciddi bir yağışın devam etmesi bekleniyor. Manavgat tarihinde olabilecek en büyük yağışı gördük. Akıl almaz şekilde caddelerimiz doldu." Gece eğer bu yağış devam ederse sıkıntı kat kat artacak."

Yağış miktarı 335 kilograma ulaştı

Gece başlayan şiddetli yağış dolayısıyla metrekareye düşen yağış miktarının 280 kilogramdan 335 kilograma ulaştığı belirtildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, "Gece saat 03.00’ten itibaren yağan yağmurun metrekareye 335 kilograma yaklaştığı belirtildi.

Bu da şu ana kadar kaydedilmemiş bir rakam. Merkezdeki bazı yerlerde suyun 50 santimetreye kadar çıktığı söyleniyor. Bölgede, belediye, AFAD, DSİ ve yerel ekipler olmak üzere tüm imkanlar seferber edildi, çalışmalar sürüyor. Manavgat’ta şu ana kadar herhangi bir can kaybı yok" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler