YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Malatya'nın 'Hamido' lakaplı belediye başkanı anıldı
Malatya'nın 'Hamido' lakaplı belediye başkanı anıldı
16 Nisan 2016 17:48
Evine gönderilen bombalı paketle iki torunu ve geliniyle 1978 yılında hayatını kaybeden Malatya'nın "Hamido" lakaplı belediye başkanı Hamit Fendoğlu için tören düzenlendi.

Malatya Belediye Başkanlığı görevini yürütürken evine gönderilen bombalı paketle katledilen Hamit Fendoğlu, ölümünün 38. yılında mezarı başında anıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hamit Fendoğlu'nun oğlu Adnan Fendoğlu, Doğanşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gülhaş ve belediye meclisi üyeleri, öldürülen belediye başkanının Battalgazi İlçesi Bulgurlu Mahallesi'ndeki kabrini ziyaret etti.

Okunan Kur'an-ı Kerim ve edilen dua sonrası Çakır ve beraberindekiler Fendoğlu'nun mezarına karanfil bıraktı.

"Görevi başında şehit edildi"

Fendoğlu'nun kendini milletine adayan, memleketi için hizmet ve gayret eden, halkın sevgisini kazanmış bir yönetici olduğunu belirten Çakır, "Görevi başında şehit edildi. İki torunuyla ve geliniyle birlikte. Bu büyük bir acıydı." diye konuştu.

Terörün bugün küresel boyuta ulaştığını ifade eden Çakır, şunları kaydetti:

"Terörle mücadele ediyoruz ama bunun gerisinde küresel yapılanmanın, karanlık güçlerin olduğunu artık halkımız da biliyor. Dolayısıyla geçmişte 38 yıl önce şehit edilen Hamido'ya bu millet nasıl sahip çıktıysa bugün de yine şehitlerine sahip çıkıyor."


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler