YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Malatya'da deprem paniğe neden oldu!
Malatya'da deprem paniğe neden oldu!
09 Aralık 2015 16:24
Malatya’nın Hekimhan ilçesine bağlı Beykent Mahallesi’nde yaşanan 4.5 şiddetindeki depremde bazı evlerde hasar meydana geldi. Geçtiğimiz hafta 5.0 büyüklüğündeki depremin yaşandığı Dursunlu Mahallesi’ne yakın bölgede yaşanan deprem, paniğe neden oldu.

Malatya’nın Hekimhan ilçesinde yaşanan depremler halkı tedirgin ediyor. 29 Kasım’da sabaha karşı Dursunlu Mahallesi’nde yaşanan 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından bugün de saat 11.03’te merkez üssü Beykent Mahallesi olan 4.5 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Deprem nedeniyle can kaybı olmazken, bazı evlerde ciddi çatlaklar oluştu. 

Bir önceki deprem nedeniyle zaten yarısı göç eden köyde yaklaşık 10 evde çatlaklar oluştu. Mahalle halkı yaşanan son depremle birlikte paniğe kapılırken, Köy Muhtarı Fikret Kılıç depremde evlerde hasar oluştuğunu kaydetti. Muhtar Kılıç, 10 gün önce yaşanan 5.0’lık deprem sonrası köylerinde yine bir çok evde çatlaklar oluştuğunu söyleyerek son depremle birlikte bu çatlakların daha da derinleştiğini söyledi. 

Önceki depremde zaten bir çok kişinin köyü terk ettiğini belirten Muhtar Kılıç, bu son depremle birlikte de bir çok kişinin akrabalarının yanına gideceğini söyledi.

Deprem sonrası yetkililerin hemen bölgeye geldiğini söyleyen Muhtar Kılıç, yetkililerden köylerinin deprem bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.

Mahalle halkı da yaşadığı deprem paniği sonrası kendilerini dışarı attıklarını söylediler. Bir önceki deprem gibi sarsıldıklarını kaydeden mahalle halkı, artık geceleri korkudan yatamadıklarını söylediler. Yetkililerden yardım bekleyen mahalle halkı, deprem korkusu nedeniyle çoğu zaman evlerde bile durmaya korktuklarını ifade ettiler.

Yer kabuğunun 17.54 km altında gerçekleşen deprem sonrası AFAD ekibi de bölgeye giderek durum değerlendirmesi yaptı. Kaymakam ve yetkililer Beykent Mahallesi’ne giderek durum tespiti yaptıktan sonra bölgeden ayrıldı.


İHA

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler