YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Malatya'da deprem mi oldu? 26 Ekim Malatya depremi merkezi, şiddeti
Malatya'da deprem mi oldu? 26 Ekim Malatya depremi merkezi, şiddeti
26 Ekim 2015 08:31
Malatya'da deprem mi oldu? Malatya sabahın erken saatinde yer sarsıntısı ile sarsıldı.Malatya'da deprem olduğu bilgisi doğru mu? Malatya'da meydana gelen depremin merkezi ve şiddeti kaç?

Malatya'da az önce bir deprem meydana geldi. Malatyalıların hissettiği depremin merkezi neresi ve siddeti kaç? Malatya depremine ilişkin ilk bilgiler az önce ulaştı. İşte 26 Ekim 2015 tarihinde Ankara'da meydana gelen depremin ayrıntıları... Son depremler arasında Malatya'da 26 Ekim gecesi meydana gelen deprem de yer aldı. Malatyalılar depremin ardından büyük panik yaşadı.

Malatya'da saat 07:32'te 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Arguvan ilçesi olan deprem, yerin 2 kilometre altında meydana geldi. Deprem Malatya merkez ve birçok ilçesinde de hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden açıklanan bilgilere göre saba 07.43’de merkez üssü Arguvan Akören olan 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 3.9 Kilometre altında gerçekleşen deprem Malatya merkezde de hissedildi.  Malatya genelinde hissedilen depremde can ve mal kaybı yaşanmazken kısa süreli panik yaşandı. Depremin şiddeti Richter ölçeğine göre 4.0 olarak ölçüldü ve yerin tam 3.9 kilometre altında deprem gerçekleşti. Malatya genelinde hissedilen deprem ufak çapta paniğe neden oldu.

 // $enay
rabbim cùmlemizi ve bizi esirgesin sen cok bùyùksùx yaradan...
29 Kasım 2015 03:03
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler