YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Makam odasından 7/24 canlı yayın
Bursa'nın Gürsu ilçesi Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın, kamera yerleştirilen makam odası, internette her an canlı olarak izlenebiliyor.
Makam odasından 7/24 canlı yayın
08 Mayıs 2014 / 07:40 Güncelleme: 08 Mayıs 2014 / 08:58

Bursa'da, görevine 30 Mart'ta seçilen Gürsu ilçesi Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın makam odasına, onun talimatıyla "şeffaflık ilkesi" gereği kamera yerleştirildi. Vatandaşlar, internet aracılığıyla odayı günün 24 saati canlı yayında izleyebiliyor.

Yıldız, yaptığı açıklamada, yerel seçimler öncesi vatandaşlara, "hesap verebilirlik" ve "şeffaf belediyecilik" ilkeleri doğrultusunda çalışacaklarına dair söz verdiğini hatırlattı.
"Gürsu Belediyesinde ne öğrenmek istiyorsanız, her istediğiniz bilgiyi bizden alabilirsiniz" dediklerini de anımsatan Yıldız, görevine başladıktan sonra makam odasına kamera taktırma fikri oluştuğunu söyledi.

Bu fikri benimseyip hayata geçirdiklerini dile getiren Yıldız, "Bu uygulama, 'şeffaf belediyecilik' anlayışımızla özdeş bir şey. Vatandaşlarımız bizi ne zaman görmek istiyorsa belediyemizin internet sitesindeki 'başkanı izle' butonundan günün 24 saati izleyebilir, internetten bakarak yerimizde olup olmadığımızı kontrol edebilir. Zaten randevu sistemimiz yok, kapımız herkese açık. Her gelen vatandaşla en iyi şekilde görüşüyoruz" diye konuştu.

İhaleleri de internette canlı yayınlayacaklarını ve e-mobil belediyeciliğe geçiş için altyapı hazırlıklarının sürdüğünü aktaran Yıldız, ilçeyi şeffaf ve katılımcı bir anlayışla yönetme hedefi doğrultusunda adımlar atmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler