YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkeme süreci başladı! 20 tutuklu var
Mahkeme süreci başladı! 20 tutuklu var
29 Temmuz 2015 10:42
Geçtiğimiz günlerde 35 ilde 4 gün boyunca süren operasyonlarda gözaltına alınanlar bir bir hakim karşısında çıkartılıyor.

Patlama ve şehit haberleri sonrasında harekete geçen güvenlik güçlerinin geçtiğimiz günlerde 35 ilde 4 gün boyunca sürdürdüğü operasyonlarda gözaltına aldığı binin üzerinde isim hakim karşısına çıkartılmaya başladı. Bu sabah saatlerinde başlayan yargılamalarda 3 ilden şimdiye kadar 20 tutuklama haberi geldi.

İZMİR'DE 9 TUTUKLAMA

İzmir'de, Narlıdere ilçesinde belediye otobüsünün yakılması olayıyla ilgili gözaltında bulunan 16, Menemen bölgesinde PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması YDG/H operasyonunda gözaltına alınan 8, Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde güvenlik güçlerine havai fişek, taş ve sopayla saldıran 3 zanlı ile Çiğli'de gözaltına alınan DHKP/C, TKİP, TKEP/L terör örgütlerine mensup 7 şüpheli, Terörle Mücadele Şubesindeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Menemen'deki operasyonda gözaltına alınanlardan 5'i, Narlıdere'de otobüsün yakılması olayıyla ilgili 3 ve Çiğli ilçesindeki operasyonda gözaltına alınanlardan 1 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ADIYAMAN'DA 5 TUTUKLAMA

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince PKK'nın gençlik yapılanmasıyla bağlantılı oldukları iddiasıyla gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen zanlılardan 5'i tutuklandı, 9'u denetimli serbestlik şartıyla salıverildi.
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen 5 kişi, cezaevine teslim edildi.

ANTALYA'DA 3 TUTUKLAMA

Antalya'da terör örgütü MLKP'nin alt yapılanmasına yönelik operasyonda adliyeye sevk edilen 13 zanlıdan 3'ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince MLKP'nin alt yapılanması Türkiye ve Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü (TKKKÖ) üyelerine yönelik operasyonda gözaltına alınan ve ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen 13 zanlıdan 5'i Cumhuriyet Savcılığındaki işlemlerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 8 zanlıdan 5'i adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Zanlılardan M.P, H.Y. ve A.Ç. ise "terör örgütü üyesi olmak", "terör örgütünün propagandasını yapmak" ve "yanıcı ve patlayıcı madde bulundurmak" suçlamalarıyla tutuklandı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler