YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahalleliyi sokağa döken yangın
Mahalleliyi sokağa döken yangın
15 Ocak 2010 08:56
Ankara'da gecekonduda çıkan yangın, vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı

Ankara'nın Altındağ ilçesinde gece saatlerinde bir gecekonduda çıkan yangın, mahalle sakinlerini sokağa döktü. Bazı vatandaşlar, hortumlarıyla su sıkarak yangının evlerine sıçramaması için tedbir aldı. İtfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahale ettiği yangın, büyümeden söndürüldü. Yangın sonucu, içinde kimsenin olmadığı gecekondu kullanılamaz hale gelirken, çevresindeki 2 gecekonduda ise hafif hasara meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre yangın, dün gece saat 02.00 sıralarında Kale Mahallesi Çay Sokak'ta bir gecekonduda çıktı. Neden çıktığı henüz tespit edilemeyen yangın, elektrikleri olmayan evde gecekondunun çatısını kısa sürede sardı. Çatıdan evin diğer kısımlarına sıçrayan yangını gören vatandaşlar, kendilerini dışarı atarak itfaiye ve polise haber verdi. Yanan gecekonduda, zaman zaman emekli bir şahsın kaldığı bilgisi üzerine olay yerine ambulans çağrıldı. Polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı. 

Vatandaşları sokağa döken yangını söndürmek için itfaiye ekipleri büyük mücadele verdi. Tedaş ekipleri de mahallenin elektriğini kesti. Yangının evlerine sıçramasından endişe eden bazı vatandaşlar alevlere hortumla su sıktı. Yangın sonrası gecekondu kullanılamaz hale geldi. Alevler çevredeki iki eve de hafif şekilde zarar verdi. Yanan evde kalan şahsın ise gecekonduda olmadığı öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler