YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahalleli sokağa döküldü
Mahalleli sokağa döküldü
24 Temmuz 2010 16:59
Yıkım dedikodusu, mahalle sakinlerini sokağa döktü

Esenler'de imar tapusu olmayan binalarının yıkılacağı duyumu alan mahalle sakinleri, sokağa döküldü. Kadın erkek, yaşlı genç toplanan mahalle sakinleri, açtıkları dövizlerle belediyeyi protesto etti.
 

Esenler Oruçreis Mahallesi'nde toplanan yaklaşık 300 kişi, yıkım projesine  karşı eylem gerçekleştirdi. Turgutreis Mahallesi'nde dün gerçekleşen yıkım sonrasında, Oruçreis Mahallesi için de aynı projenin olduğunu duyan vatandaşlar sokağa döküldü.
 

Ellerinde tarla tapuları olan ancak imar tapuları bulunmayan mahalleli, Esenler Belediyesi tarafından yıkım projesi hazırlandığını ve yakın bir zamanda evlerinin yıkılıp TOKİ'ye verileceğini iddia etti. Evlerinin yıkılacak olmasından tedirgin olan mahalle sakinleri, hazırlanan projeye göre kendilerine cüzi miktar para verileceğini öne sürdüler. Yaklaşık 2 bin tapusuz binanın olduğu Oruçreis Mahallesi sakinleri, durumun bir an önce çözülmesini istiyor.
 

Yaşadıkları belirsiz durumdan şikayetçi olan çevre sakinleri, sokak eylemi gerçekleştirerek sesini duyurmaya çalıştı. Mahalle meydanında toplanan kalabalık grup, sloganlar atarak sokak sokak dolaştı. Kısa sürede çoğalan çevre sakinleri, sıkıntılarını basın mensuplarına anlatmaya çalıştı.
 

Mahalle sakinleri daha sonra olaysız dağıldı.  CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler