YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahalleli park nöbetinde
Mahalleli park nöbetinde
23 Ağustos 2011 10:22
Mahallelerinde bulunan parkın yıkılmasını engellemek isteyen grup, sabaha kadar nöbet tuttu.

Eyüp'te bir spor kulübüne tahsis edileceği belirtilen parkın yıkılmasını engellemek isteyen bir grup, sabaha kadar parkta nöbet tuttu.

Yeşilpınar Mahallesi Girne Caddesi'nde bulunan Yağlıdere Parkı'nın Eyüp Belediyesi tarafından yıkılarak bir spor kulübüne tahsis edileceğini öğrenen vatandaşlar, evlerinden getirdikleri kilim ve battaniyelerle parkın içinde oturarak sabahladı.

Parkın giriş kapısına ''Kararlı olalım. Parkımıza ve çocuklarımıza sahip çıkalım'' yazılı pankart asan vatandaşlar, parkın girişini de tahta ve ağaç parçalarıyla kapattı.

Parkın çevredeki tek büyük park olduğunu belirten vatandaşlar, yıkıma engel olabilmek için parktan ayrılmayacaklarını dile getirdi.

Park nöbeti tutan vatandaşlardan Adem Yavuz, parkın 2004 yılında 'Herkesin bir parkı olsun' kampanyası çerçevesinde Yeşilpınar halkının isteğiyle yapıldığını belirterek, ''Burası halkın parkı ve bu yüzden buranın yok olmasını istemiyoruz. Bu parkı yıkacaklarını öğrendik. Kimsenin buna hakkı yok. Yıkılmaması için sabaha kadar hepimiz parkın içinde nöbet tutuyoruz'' dedi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler