YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Madende "havalandırmanın kapalı olduğu" iddiası
Madende "havalandırmanın kapalı olduğu" iddiası
18 Mayıs 2015 21:30
Yeşilova ilçesindeki krom madeninde zehirlenerek hayatını kaybeden Ömer Özcan'ın ağabeyi "Olayın olduğu anda havalandırma kapalıydı" dedi.

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki krom madeninde dün gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden iki kuzen toprağa verildi. 

Ömer Özcan  ve kuzeni Engin Özcan'ın cenazeleri, Salda köyündeki Merkez Cami'de ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi. 

Cenaze törenine, Ömer ve Engin Özcan'ın yakınları, Burdur Valisi Hasan Kürklü, AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yeşilova Kaymakamı Necdet Özdemir ve siyasi partilerin temsilcileri ve köylüler katıldı. 

Hayatını kaybedenlerden Ömer Özcan'ın 5 yıldır aynı madende çalıştığı,  7 yaşında Dilek isminde bir kızı olduğu, Engin Özcan'ın ise aynı madende 9 yıldır çalıştığı ve Ayşe ismin de bir kızı olduğu öğrenildi.

Madende zehirlendikten sonra Burdur Devlet Hastanesine kaldırılan ve tedavisinin ardından taburcu edilen Ömer Özcan'ın ağabeyi Ali İhsan Özcan, gazetecilere, kardeşinin ölümününden büyük üzüntü duyduğunu söyledi. 

Yemeğe gelmeyen arkadaşlarına bakmak için madene indiğini ve kendisinin de zehirlendiğini anlatan Özcan, şu ifadeleri kullandı:

"Onlara bakarken bende zehirlendim. Ne olduğunu anlamadım. Olayın olduğu anda havalandırma yoktu. Havalandırma borular yardımıyla yapılıyor ve şalteri bulunuyor. Havalandırma kapalıydı. Yaklaşık bir yıl önce de aynı şekilde zehirlenmiştim. Orada zehirli gaz olduğu biliniyordu."


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler