YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Madencinin cesedine ulaşıldı
Madencinin cesedine ulaşıldı
29 Ocak 2010 23:28
Kastamonu'da göçük altında kalan madencinin cesedi çıkarıldı

Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde, özel bir şirket tarafından işletilen taş kömür ocağında yaşanan maden göçüğünde mahsur kalan işçi ölü olarak çıkartıldı.  
 

Azdavay'ın Bahçelievler Mahallesi'nde DE-KA Madencilik'e bağlı Kartalkaya Madencilik tarafından işletilen taşkömürü ocağında bugün 15.20'de 4 madencinin kömür ocağına kontrol amacıyla girdikleri sırada henüz belirlenemeyen bir nedenle göçük meydana geldi. Kazada, 55 yaşındaki Hüsnü Cinkovuk isimli madenci göçük altında kalarak can verdi. Bahtiyar Yılmaz, Hayrettin Akman ve Sedat Demirbaş isimli madenciler kaçarak kurtulmayı başardı.
     

Haberi alır almaz olay yerine giden Azdavay Kaymakamı Meral Uçar, kurtarma çalışmaları bitinceye kadar takip etti. Madende çalışan diğer işçilerle, Azdavay İtfaiyesi, Jandarma ekipleri ve Kastamonu İl Sivil Savunma Ekipleri ocakta kalan işçiyi kurtarmak için yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Zonguldak'tan arama kurtarma ekiplerinin de çağrıldığı çalışmalarda, olaydan üç saat sonra İşçi Hüsnü Cinkovuk'a ulaşıldı. Cinkavuk'un göçükte hayatını kaybettiği anlaşıldı. Cinkovuk'un cenazesi ilçe devlet hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgil soruşturmanın devam ettiği öğrenildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler