YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Madenciler karda mahsur kaldı
Denizli'nin Acıpayam ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan maden ocağında mahsur kalan işçiler, belediyenin çalışması sonucu kurtarıldı.
Madenciler karda mahsur kaldı
10 Şubat 2010 / 23:38 Güncelleme: 10 Şubat 2010 / 23:38

Acıpayam'ın Mevlütler köyü Çatak mevkisinde özel bir şirkete ait maden ocağında çalışan 25 işçi, belediyeyi telefonla arayarak, iki gün önce başlayan kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlanan yolun kapandığını bildirdi.

Belediye ekipleri, ilçeye 18 kilometre uzaklıktaki maden ocağına giden yolu açabilmek için bir greyder, bir dozer ve bir iş makinesiyle çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucu bugün akşam saatlerinde maden ocağına ulaşıldı.

Maden işletmesi mühendisi Gürsel Kapan, Mevlütler köyü sonrası kar kalınlığının bir metreyi aşması nedeniyle ekiplerin zorlandığını belirterek, yardımlarından dolayı belediye ekiplerine teşekkür etti. 

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan ise ellerindeki iş makinelerinin kar yoğunluğu karşısında yetersiz kaldığını, yol açma çalışmalarının ancak iki günde tamamlanabildiğini ifade etti.

Öte yandan, yoğun kar yağışı nedeniyle bölgeye üç gündür elektrik verilemediği bildirildi.

Mevlütler köyü Muhtarı Özkan Yılmaz, köye enerji taşıyan 14 elektrik direğinin kar yağışı nedeniyle yıkıldığını kaydederek, ''Elektrik dağıtım şirketinden bir ekip gelerek incelemelerde bulundu ancak direklerin olduğu yerlere ulaşmak imkansızdı. Direklerin olduğu mevkilerde yolun açılması çalışmaları devam ediyor'' dedi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler