YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maden ocağında patlama: Yaralılar var!
Edirne'de meydana gelen grizu patlaması sonucu, aynı aileden 3 işçi yaralandı. Olayın ardından, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise açıklama yaptı.
Maden ocağında patlama: Yaralılar var!
14 Kasım 2014 / 07:30 Güncelleme: 14 Kasım 2014 / 07:34

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Edirne'de maden kazası yaşanan işletmenin 27 Ekim'de üretim faaliyetinin durdurulduğunu belirterek "Ne diyebilirim, ben hangi arkadaşıma ne diyebilirim? Orada eksiklik tespit etmiş, üretimi durdurmuş ama orada şu veya bu şekilde daha sebebini bilmiyorum. Çok taze bir olay" dedi.

Bakan Yıldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2015 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında, Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde, bir kömür madeninde meydana gelen grizu parlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kazanın yaşandığı madenin işletmecisi Altınyazı Madencilik'e ilişkin bilgiler veren Yıldız, şöyle konuştu:

"Altınyazı Madencilik'e Haziran 2014'te heyet gitmiş, eksikler tespit edilmiş, durdurulmuş. 23 Eylül'de eksik evraklar getirilmiş ve 27 Ekim'de de üretim faaliyeti durdurulmuş. Saat 19.00'da bugün orada bir kaza olmuş. Ne diyebilirim, ben hangi arkadaşıma ne diyebilirim? Orada eksiklik tespit etmiş, üretimi durdurmuş ama orada şu veya bu şekilde daha sebebini bilmiyorum. Çok taze bir olay."

Edirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı Altınyazı köyünde Mustafa K'ye ait madenin 6. metresinde grizu parlaması sonucu işçiler Nezi Ören (48), kardeşi Seyfi Ören (44) ile oğlu Muhammet Ören (25) yaralanmıştı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler