YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maden ocağında göçük! 7 ölü, 8 kişi göçük altında...
Şırnak Kömür Ocakları bölgesinde bulunan 1 nolu kömür ocağında göçük meydana geldi.
Maden ocağında göçük! 7 ölü, 8 kişi göçük altında...
17 Ekim 2017 / 16:08 Güncelleme: 17 Ekim 2017 / 19:51

Şırnak Kömür Ocakları bölgesinde göçük meydana geldi. 1 nolu kömür ocağında meydana gelen göçükte ilk belirlemelere göre 7 işçi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Şırnak Kömür Ocakları bölgesinde göçük meydana geldi. Göçük bölgesine çok sayıda ambulans, AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgeye ulaşan kurtarma ekipleri 1 nolu kömür ocağında çalışma başlatırken, ilk bilgilere göre 7 işçinin göçükte hayatını kaybetti.

2013 YILINDA KAPATILMIŞ!

"Şırnak’ta meydana gelen kazanın olduğu maden sahası, işletme ve iş güvenliği riski barındırdığı için MİGEM tarafından 2013 yılında faaliyete durdurulmuş bir sahadır. Kazanın meydana geldiği saha için MİGEM tarafından verilmiş çalışma ruhsatı söz konusu değildir. Yapılan işlem kaçak işlemdir."

"BOZDAĞ: 7 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 8 KİŞİ GÖÇÜK ALTINDA"

Bozdağ, TBMMB Genel Kurulu’nda milletvekillerine bilgi verdi. Şırnak ‘ta meydana gelen göçükte 8 vatandaşımız kalmıştır. Bunlardan 7’si maalesef hayatını kaybetmiş, bir tanesi kayıp durumdadır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Şu anda bütün ilgili birimler olay yerinde ve umarım ki kayıp olan vatandaşımız sağ salim ulaşma imkanı olur” ifadelerini kullandı.

Enerji Bakanı’nın açıklamasına ilişkin olarak Bozdağ, açıklamanın savunma açıklaması olmadığını söyleyerek, “Oradaki madenin durumunu tespitine dair bir açıklamadır. Ruhsatsız, izinsiz, kapalı olan, kapalı olduğu bilinen ve kapalı olup olmadığı kontrol edilen bir maden. Maalesef burada para hırsıyla, kaçak yollarla çalıştırma yapan birileri var. Devlet denetim yapıyor. Buna rağmen bir çalışma yapılmış. Bunlarla ilgili adli süreç başlatılmıştır. Her türlü tetkik yapılıp, ilgili kişiler hakkında yasal gereklilikler neyse o yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Mersin’de patlamaya ilişkin olarak Bozdağ, “Şu anda olay taze, henüz net rakamları, olaya dair detaylı bilgiyi verme imkanım yok. Elimde bazı bilgiler var, onlarda teyitli değil. Yaralılar olduğuna dair bilgiler var. Ambulanslar olay yerine sevk edilmiş. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye’nin terörle mücadelesi her şeye rağmen her şartta devam edecektir. Bunlar terörle mücadelemizi zaafa düşürmez Türkiye’nin daha etkin mücadelesi bundan sonra da sürecektir” dedi. 

 // Ömer/ en az üç
Bu ülkede tesadüfen bir kaza sonrası 38 yıl sahte kimlik ile yaşayan beş çocuk babasi vatandaşı da gördük....
17 Ekim 2017 18:41
Tebrikler (?!?)
 // Yahya RAMİ
Kapatılmış (?!) bir ocak 4 yıldır çalışıyor fakat devlet yetkililerinin (?!?) hiç haberi yok! Ve göçük olmasa hâlâ da haberleri olmayacak!?!...
17 Ekim 2017 17:38
 // Ömer/ varsa yoksa ...
Keyfiyet,Denetimsizlik, Yolsuzluk, Umursamazlık... Ve SONUÇ ....
17 Ekim 2017 17:35
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler