YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maden ocağında göçük: 1 kişi öldü
Bartın'ın Amasra İlçesi'nde özel bir şirkete ait kömür ocağında meydana gelen göçükte 1 Çinli işçi öldü, 1 Çinli işçi de yaralandı.
Maden ocağında göçük: 1 kişi öldü
19 Eylül 2014 / 12:01 Güncelleme: 19 Eylül 2014 / 15:35

Maden kazası, Amasra ilçesinin Tarlaağzı mevkiinde faaliyet gösteren Hattat Enerji ve Maden AŞ.'ye ait maden ocağında meydana geldi. Ocakta Çinli işçilerin hazırlık çalışması yaptığı sırada kömür yığınlarının çökmesi sonucu göçük oluştu. İşçilerden 2'si, kömür yığınlarının altında kaldı. Yaralı işçiler, arkadaşlarının çalışması sonucu bulunduklar yerden çıkarılarak ocak dışına taşındı. İsimleri açıklanmayan 2 Çinli işçi ambulanslarla Bartın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İşçilerden biri hayatını kaybetti, diğer işçi ise tedavi altına alındı.

Göçükle ilgili maden ocağı şirketinden yapılan yazılı açıklamaya göre; madendeki çalışma esnasında olay yerinde 7 Çinli işçi bulunduğu, bir işçinin hayatını kaybettiği, bir işçinin de ayakta tedavi edilerek taburcu edildiği bildirildi. Ölen ve yaralanan madencilerinin isimlerine yer verilmeyen açıklamada, madende mahsur kalan başka işçi olmadığı kaydedildi.

Öte yandan aynı maden ocağında meydana gelen kazalarda geçtiğimiz Nisan ayında Naim Caner, Ağustos ayında ise Muammer Ketim hayatını kaybetmişti.

İşte o madenden ilk görüntüler,

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler