YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maden işçileri yürüyüşe geçti
Maden işçileri yürüyüşe geçti
22 Eylül 2014 09:31
Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde özel maden ocağında çalışan maden işçileri, işten çıkartmalara tepki göstermek amacıyla Zonguldak’a yürüyüşe geçti.

Kandilli beldesi Armutçuk mevkiinde Hattat Holding’e bağlı özel maden ocağında çalışan 600’e yakın işçi sabahın erken saatlerinden itibaren eylem başlattı. İşçiler, TTK ile Hema arasındaki sorunların çözülüp işten çıkartmaların durdurulmasını istedi. GMİS Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, “Biz yeni çıkan Torba Yasa’dan mutluyuz. Bizim sorunumuz TTK ile Hattat Holding arasında yaşanan sıkıntı, biz bu sorunun bir an önce çözülüp işten çıkartmaların durdurulmasını istiyoruz. İş barışının ve iş huzurunun bir an önce sağlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

TTK’nın hazırladığı rapor doğrultusunda üretimi durdurulan Hema Holding’in işçi çıkartmaya başlaması ile birlikte işçiler tepkilerini dile getirdi. Şu ana kadar ise 28 işçinin işine son verildiği belirtildi. 300’e yakın işçi de Kandilli’den Zonguldak’a yaya olarak yola çıktı. Jandarmanın geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüşte, işçilerin Zonguldak Valiliği önüne gelerek eylemlerine 7 gün boyunca devam edecekleri öğrenildi.  

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler