YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Macera için evden kaçmışlar
Macera için evden kaçmışlar
25 Ekim 2009 18:54
Bursa'da dün kaybolan iki kardeş, bir gün sonra bulunurken, iki kafadar macera olsun diye evden kaçmış.

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde dün kaybolan iki kardeş, bir gün sonra bulunurken, iki kafadar macera olsun diye evden kaçmış.

Orhangazi ilçesi Arapzade Mahallesi Mescit Sokak'taki evlerinin önünde cumartesi günü oynarken esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Enes (11) ve kardeşi Eray Bilal Aksoy (8) bugün bulundu. Edinilen bilgiye göre, durumu fark eden baba Metin Aksoy, polise haber verdi. Orhangazi Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kaçırıldığı sanılan kayıp kardeşleri bulmak için seferber oldu.

Bu sabahtan itibaren çalışmalara başlayan polis ekipleri, başta evin bodrum katı olmak üzere her tarafı aramasına rağmen sonuç alamadı. Bu sırada baba Metin Aksoy'un çocukların terminal civarında görüldüğünü söylemesi üzerine aramaları bu bölgeye kaydıran polis ekipleri, Enes'i terminal yakınlarında buldu. Enes'in yanında olmayan 8 yaşındaki Eray ise ihbar üzerine terminal yakınlarındaki Yunuslu Park civarında bulundu. İki kardeş, kaybolduktan bir gün sonra bulunurken, çocuklarına kavuşan aile sevinç gözyaşları döktü. Daha sonra çocuklar, ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.

"MACERA İÇİN EVDEN KAÇMIŞLAR"

Evden kaçarak, başta aileleri ve yakınları olmak üzere herkese korkulu bir gün yaşatan afacan kardeşler Enes ve Eray'ın, polisteki ifadelerinde, macera olsun diye evden kaçtıklarını söyledikleri öğrenildi.

Maceraperest kardeşlerin geceyi ise terminal yakınlarında park halindeki bir traktörün kasasında geçirdikleri öğrenildi. İki kardeşin daha önce de iki defa evden kaçığı belirtilirken, birinde Keramet köyündeki dedelerinin yanına, diğerinde ise Örnekköy'de yaşayan teyzelerine gittikleri öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler