YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maç değil şoförler kongresi
Kahramanmaraş Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın Olağan Genel Kurulu futbol maçlarını aratmadı.
Maç değil şoförler kongresi
10 Ocak 2010 / 16:57 Güncelleme: 10 Ocak 2010 / 17:27

Mevcut başkan Ahmet Kuybu taraftarları, muhalif kanat adına konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Bekir Eryılmaz'ı düdükler, borazanlar ve ıslıklarla protesto ederek konuşturmadı.

Batıpark Spor Salonunda yapılan kongre geniş güvenlik önlemleri altında sabah saat 10.00'da başladı. 2 bin 454 şoför esnafının oy kullandığı seçimlerde mevcut başkan ve aynı zamanda Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birlik Başkanı olan Ahmet Kuybu, Ejder İşler ve Süleyman Taşçı yarışırken gergin dakikalar yaşandı.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığına Fikret Yol açan seçildi. Kongrede ilk olarak kürsüye mevcut Başkan Ahmet Kuybu gelerek görev süresi içerisindeki icraatlarını anlattı. Kuybu'nun konuşmasının ardından muhalif kanat adına konuşma yapmak üzere Bekir Eryılmaz kürsüye geldi. Kuybu'yu eleştirmek isteyen Eryılmaz sözlerine başlar başlamaz ise salonda düdük, ıslık ve borazan sesleri yükseldi.

Büyük gürültü içerisinde bir türlü konuşamayan Eryılmaz, Divan Başkanı Fikret Yolaçan'dan kalabalığı susturmasını istedi. Yolaçan'ın bütün ısrarlarına rağmen kalabalık susmazken Eryılmaz'da konuşma yapmak için bütün gücüyle diretti. Elindeki belgelerle Kuybu'yu eleştirmek isteyen Eryılmaz eline aldığı mikrofonla salon içerisinde dolaşarak kalabalığa sesini duyurmaya çalışırken bir türlü bunu başaramadı. Salon komiserinin de konuşma yaparak yatıştırmaya çalıştığı kalabalık yine susmayınca bu kez Ahmet Kuybu devreye girdi. 

Önce işaretlerle grubu susturmaya çalışan Kuybu, daha sonra mikrofonu alarak, "Siz cevabınızı sandıkta oylarınızla vereceksiniz. Şimdi 5 dakika müsaade edin" dedi. Bunun üzerine salon kısa bir süre susunca, Eryılmaz iddialarını kısaca anlattı.

Eryılmaz'ın ardından ise diğer aday Ejder İşler kürsüye geldi. Ahmet Kuybu'ya ağır eleştirilerde bulunan İşler'de Eryılmaz gibi protestolardan nasibini aldı. Salonda yine bir anda düdük, borazan ve ıslık sesleri yükselirken tansiyon da arttı.

İşleri'in de konuşmasını tamamlamasının ardından güvenlik güçleri salonu boşaltırken gergin bir atmosfer içerisinde seçimlere geçildi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler