YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maaşlı, sigortalı çoban aranıyor
Maaşlı, sigortalı çoban aranıyor
08 Kasım 2010 17:34
Bin lira maaşla sigortalı çalışacak ve bir de ev verilecek ama aranılan çoban malesef bulunamıyor

Denizli Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Hasan Öner, 8 yüz ile bin lira arasında ücretle çalışacak çoban aradıklarını bildirdi.

Ben işsizim çobanım diyenin kendilerine müracat etmesini isteyen Öner, "Çobanların evini yapıyoruz. Eskiden çobanların evi olmuyordu, sigortası da var." dedi.
 

Toplumda işsizliğin olduğuna inanmadığını söyleyen Hasan Öner, "Biz şu anda çoban bulamıyoruz. Hükümet 55 yaşının üstündeki kişilere yeşil kart versin. Genç nesile yeşil kart veriliyor. Bu insanlar da çalışmıyor. İnsanlar 'işsizlik var' diyorlar. İş çok, çobanlık peygamber mesleği. 'Ben çobanım' derken gurur duyarak söylüyorum. Çobancılık alnının akıyla para kazanan ekmeğinin peşinden koşan insanlardır." diye konuştu.
       

Denizli Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birliği üyelerinin çoban aramasına rağmen bulamadığını anlatan Öner, "Ben işsizim çobanım diyen Denizli birliğimize müracaat etsin. Çobanların evini yapıyoruz. Eskiden çobanların evi olmuyordu. Sosyal yaşantısı olmuyordu. Sigortası var. Tatmin edici maşınıda veriyoruz  800 ile bin lira arası." şeklinde konuştu. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler