YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lüks araçla esrar sevkiyatı
Lüks araçla esrar sevkiyatı
08 Eylül 2010 20:05
Osmaniye’de 176 kilogram esrar ele geçirildi

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptığı operasyonla 176 kilo uyuşturucu ele geçirdi. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.
 

Temin edilen uyuşturucu maddelerin lüks araçlar ile Osmaniye'ye getirildiği, kolluk güçlerince yakalanmasının önüne geçmek için öncü araç kullanıldığı, daha sonrasında kente intikal ettirilen uyuşturucu maddelerin batı illerine pazarlandığı bilgisine ulaştı.
 

Elde edinilen bilgiler doğrultusunda, D-400 kara yolu üzerinde lüks araçlara yönelik denetimler başlatıldı. Denetimler sırasında 36 yaşındaki Mihdi Arslanhan idaresindeki 01 GM 705 plakalı otomobil ile Mahmut Sarı (30) yönetimindeki 01 UU 380 plakalı araçta bulunan şahısların kimlik kontrolü sırasında şüpheli ve tedirgin davrandıkları dikkat çekti. Bunun üzerine şahıslar, detaylı inceleme yapmak amacıyla Emniyet Müdürlüğü'ne çekildi.
 

Yapılan sorgulamada, şahısların uyuşturucu madde naklini gerçekleştirecek araca öncülük yaptıkları tespit edildi. Daha sonrasında uyuşturucu madde naklini gerçekleştiren araç ile şahısların yakalanmasına yönelik yapılan operasyonda, uyuşturucu madde naklinde kullanılan iki araç ile birlikte, Abdullah Köksalan (32), Mahmut Konaşçı (24) ve Mesut Orbay (37) yakalanarak gözaltına alındı.
 

Şahısların gösterdikleri yerlerde yapılan aramada; toplam 135 ayrı paket halinde 175 kilo 445 gram uyuşturucu esrar madde ele geçirildi.
 

Olayla ilgili yakalanan 5 şüpheli adli makamlara sevk edildi.
 

Osmaniye Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, operasyon sayesinde binlerce insanın uyuşturucu maddeden etkilenmesini engellediklerini söyledi. Ceren, "İnsanlık suçunun en büyük olanı uyuşturucu maddedir. Bu anlamda bütün vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz." dedi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler