YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liseye molotoflu saldırı
Liseye molotoflu saldırı
14 Nisan 2011 08:52
Mardin'in Nusaybin ilçesinde bir liseye kimliği belirsiz kişilerce molotof atıldı. Olay yerine gelen polis yaptığı aramalarda çok sayıda molotof kokteyli ve havai fişek ele geçirdi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde akşam saatlerinde Emire Gözü Lisesine molotofkokteyl atıldı. Okulda büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Saldırı sonsarı polis, Abdulkadir Paşa Mahallesi Kanarya sokakta kullanılmaya hazır çok sayıda molotofkokteyl ve havai fişek ele geçirdi.

Edinilen bilgilere göre, Nusaybin Çağ Caddesi üzerinde bulunan Emire Gözü Lisesi'ne akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce molotofkokteyl atıldı. Vatandaşların haber vermesiyle okula gelen Nusaybin Belediyesine bağlı İtfaiye ekipleri çıkan yangını söndürdü. Saldırı sonucu okulun camları kırılırken çıkan yangın nedeniyle okulda maddi hasar meydana geldi.

Olay sonrası Okula gelen Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, emniyet yetkililerinden bilgi alarak okulda incelemelerde bulundu.

Öte yanda olay sonrası çevrede geniş çapta soruşturma başlatan Nusaybin polisi, Kanarya sokakta bulunan boş bir arsada poşetler içerisine gizlenmiş kullanılmaya hazır çok sayıda molotofkokteyl ve havai fişek ele geçirdi.

Cihan

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler