YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lisenin demir kapısı vatandaşın üzerine düştü!
Lisenin demir kapısı vatandaşın üzerine düştü!
25 Ekim 2015 22:43
Yozgat’ta geçen yıl yapılan Yozgat Lisesi'nin araç giriş kapısı yolda yürüyen bir gencin üzerine düştü. Kapının altında kalan genç, çevreden gelen vatandaşlar tarafından kurtarıldıktan sonra ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinde Lise Caddesinde yürüyen Mustafa Arslan (24) isimli genç Yozgat Lisesi’nin önünden geçerken, geçen yıl yapılan raylı kapı gencin üzerine düştü. Kapının altında kalan genç, çevreden gelen vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Genç 112 acil servis ambulansı ile Yozgat Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yozgat’ın en işlek caddesi ve öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu caddede hafta sonu okulların kapalı olması olası bir faciayı önledi.

Kapının daha önce de birkaç defa daha düştüğü iddia edilirken, kapı daha sonra zincirle bağlandı. Üzerine kapı düşmesi sonucu yaralanan Mustafa Arslan, caddede yürürken bir anda üzerine kapının düştüğünü belirterek, “Ne olduğunu fark edemedim. Kapının altında kaldım, vatandaşların yardımıyla kapılın altından çıkartıldım. Şuanda belim ve kolum çok ağrıyor” dedi.

Mustafa Arslan’ın babası Ömer Arslan’da demir kapının oğlunun kafasına düşmesi halinde daha kötü sonuçların olabileceğini belirterek, “Kapıya gidip baktığımda zincirle bağlanmış. Burası işlek bir cadde ve öğrenciler bulunuyor, yüzlerce öğrenci liseye girip çıkıyor. Bu bizim başımıza geldi, başkasının başına gelmesin. Yetkililer buraya biran önce çözüm bulsun. Ben şikayetçiyim” diye konuştu.

Yozgat Lisesinin çevre düzenlemesi geçen yıl yapılmış, çevre düzenlemesiyle birlikte lisenin araç giriş kapısı da raylı sistem olarak yenilenmişti.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler