YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liseli kızın katili yakalandı
Liseli kızın katili yakalandı
16 Ağustos 2010 16:48
Esrarengiz bir biçimde dedesinin evinde ölü bulunan Fatma'nın katili marketlerinde çalışan şahıs çıktı

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde sırtından bıçaklanan ve boğularak öldürülen 17 yaşındaki Emine Çetin'in katil zanlısının, kendi marketlerinde çalışın K.B. (29) olduğu tespit edildi.  
 

13 Ağustos günü akşam saatlerinde meydana gelen cinayette, Alaşehir Sekine Evren Meslek Lisesi 11. sınıfı öğrencisi Emine Çetin (17) Menderes Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda babası İbrahim Çetin'e ait marketten ayrılmış, hemen üst katta bulunan dedesi Orhan Çetin'in evine temizliğe gitmişti. Evde kimsenin olmadığı saatte bulunan Emine Çetin, iftar saatine yakın markette çalışan bir görevli tarafından evde kanlar içerisinde bulunmuş, ailesi tarafından hastaneye kaldırıldığı sırada hayatını kaybetmişti.  
 

Sırtından bıçakla saldırıya uğradığı ve boğularak öldürüldüğü tespit edilen talihsiz kızın katil zanlısı 3 gün sonra yakayı ele verdi. Manisa İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı cinayet masası ekiplerinin de katıldığı araştırmalar sonucunda, katil zanlısının aynı markette çalışan K.B. (26) olduğu ortaya çıktı. Evli ve eşi 7 aylık hamile olduğu öğrenilen katil zanlısı K.B.'nin 6 yıldır kurbanı Emine'nin basına ait markette çalıştığı bildirildi.  
 

İddiaya göre, K.B. olay günü Emine'nin annesi, yengesi ve ağabeyi bağa gittikten sonra marketin güvenlik kamerasını devre dışı bırakarak üst katta temizlik yapan Emine Çetin'in yanına çıktı. Genç kızı birlikte olmaya zorlayan K.B. bir süre boğuştuktan sonra kızın başına önce sopayla, sonra ütüyle vurarak baygın hale getirdi, ardından boğazını yemeniyle sıktı. Daha sonra rastgele bıçak darbeleriyle kızı 10 yerinden bıçakladı. Olaydan sonra markete inip çalışmaya devam eden K.B., işlediği korkunç cinayeti yine kendisi ortaya çıkardı. Marketteki bir başka çalışan ile birlikte eve çıkan K.B., iş arkadaşıyla birlikte genç kızın ailesine durumu bildirdikten sonra olay yerinden ayrıldı. İfadesi alınmak üzere karakola götürülen zanlı iki kez ifadesi alınıp bırakıldıktan sonra dün gece tekrar göz altına alındı. Bugün saat 14.00 sıralarında ise cinayeti işlediğini itiraf etti.  İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler