YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Likya Yolu'nda kaybolan üç kişi kurtarıldı
Likya Yolu'nda kaybolan üç kişi kurtarıldı
04 Haziran 2016 01:42
Antalya'nın Kemer ilçesinde yürüyüş sırasında dağda yolunu kaybederek jandarmadan yardım isteyen üç kişi kurtarıldı

Antalya'nın Kemer ilçesinde Likya Yolu'nda kaybolan 3 kişi kurtarıldı. 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İstanbul'dan tatil için Kemer'e gelen Mehmet Kaan Özkabaş (21), Mehmet Önder (21) ve Emre Sarıgöl (21), saat 14.00 sıralarında Göynük Mahallesi'ndeki Göynük Kanyonu'ndan yola çıktı. 

Likya Yolu üzerinden Göynük Yaylası'na gitmek isteyen üç arkadaş, saat 18.00 sıralarında yönlerini kaybedince 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istedi. Ekiplerde durumu Beldibi Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerine bildirdi.

Jandarma ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve itfaiye ekipleri, Acil Çağrı Konum Belirleme Sistemi ile kaybolan gençlerin bulunduğu konumu cep telefonu sinyali ile tespit etti. 

Yaklaşık 4 saat kurtarılmayı bekleyen gençleri bulan jandarma ekipleri, gençlere su ve yemek verdi.

Kaybolan gençlerden Özkabaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Göynük Kanyonu'nda bir gece çadırda kaldıklarını belirterek, Göynük Yaylası istikametine yürürken yönlerini kaybettiklerini söyledi.

Önlerinde dik yamaçlar olduğunu anlatan Özkabaş, tırmanırken bazı yerlerinin yaralandığını kaydetti. Özkabaş, kaybolunca jandarmadan yardım istediklerini aktararak, jandarma ile bağırarak anlaştıklarını ve yerlerinin tespit edildiğini dile getirdi. 

Aç ve susuz oldukları için çok su kaybı yaşadıklarını söyleyen Özkabaş, kendilerini kurtaran ekiplere teşekkür etti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler