YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lice’de olaylar sürüyor
Lice’de olaylar sürüyor
04 Haziran 2014 22:33
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yol kapama eylemi düzenleyen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi üyelerine sabahın erken saatlerinde başlatılan operasyon sürüyor.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yol kapama eylemi düzenleyen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi üyelerine sabahın erken saatlerinde başlatılan operasyon sürüyor. Göstericilerin, güvenlik güçlerine attığı el yapımı bomba, 2 askerin yaralanmasına neden oldu.

YDG-H üyeleri, 24 Mayıs günü bölgede yapılan karakol, baraj yapımları ve askeri operasyonları gerekçe göstererek, Diyarbakır - Bingöl karayolunda bir çok noktada yol kapama eylemi başlattı. Yolun trafiğe açılması ve göstericiler müdahale etmek için sabahın erken saatlerinde Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ekiplerinin de yer aldığı operasyon başlattı. Göstericilerin kamp kurduğu Fisovası bölgesinde operasyon yapan güvenlik güçleri, göstericilerin karayolunda açtığı hendekleri kapatarak müdahalede bulundu. Gün içerisinde yapılan müdahale sonucunda, göstericilerin attığı el yapımı bomba, havai fişek ve silahlı saldırıda 5 asker yaralandı. Bu akşam saatlerinde göstericiler, bölgede güvenlik alan askerlere el yapımı bomba atarak, 2 askeri yaraladı. Yaralı askerler, helikopterle Diyarbakır Askeri Hastanesine getirilip, tedavi alındı.

Bölge zaman zaman güvenlik güçleri ile göstericiler arasında gerginlik yaşanıyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler