YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lice’de gerginlik devam ediyor
Lice’de gerginlik devam ediyor
30 Mayıs 2014 22:41
Diyarbakır-Bingöl karayolunda 7 gün önce Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi üyeleri tarafından başlatılan yol kapatma eylemine müdahale eden güvenlik kuvvetleri ile göstericiler arasındaki olaylar devam ediyor.

Diyarbakır-Bingöl karayolunda 7 gün önce Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDH-G) üyeleri tarafından başlatılan yol kapatma eylemine müdahale eden güvenlik kuvvetleri ile göstericiler arasındaki olaylar devam ediyor.

Diyarbakır-Bingöl karayolu Lice ilçesi Çağıl mezrası mevkiinde kamp kuran göstericilere yönelik sabah erken saatlerinde aralarında özel birliklerin de bulunduğu güvenlik güçleri müdahale etti. Güvenlik güçlerine molotof kokteylli, el yapımı bomba, havai fişekli saldırılarda bulunan göstericiler ile güvenlik kuvvetleri arasında zaman zaman olaylar çıktı. Kamp kurulan bölgelerdeki çadırlar güvenlik güçleri tarafından dağıtılırken, yolları kapatmak için açılan hendekler ise iş makineleriyle doldurulmuştu. Gerginliğin devam ettiği bölgede göstericiler arasından ara ara askere silahlı saldırı yapılıyor. Göstericiler içerisinde terör örgütü mensuplarının da bulunduğu ve bunların zaman zaman uzun namlulu silahlarla ateş açtığı bildirildi. Müdahaleler sırasında şimdiye kadar 2 asker yaralandı. Bölgede gerginlik devam ediyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler