YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lice saldırısında kahreden detay!
Lice saldırısında kahreden detay!
26 Temmuz 2015 19:52
Lice'deki 2 şehit ve 4 yaralının olduğu hain saldırı ile ilgili Genelkurmay'da açıklama yapıldı. Açıklamada kahreden bir detay da yer aldı.

Lice'de askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü araç patlatıldı. Hain saldırıda 2 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı. Şehitlerin 2 çocuk babası İsmail Yavuz ile yine 2 çocuk babası Mehmet Koçak olduğu öğrenildi.

Hain saldırı sonrasında Genelkurmay'dan bir açıklama geldi. Genelkurmay'dan yapılan açıklamada Lice'de teröristlerin yol kestiği ihbarı üzerine olay yerine giden askeri aracın geçişi sırasında yol kenarındaki patlayıcı yüklü araç infilak ettiği ve bu patlama sonrasında askeri aracın devrildiği belirtilirken, hainlerin patlamanın etkisi ile devrilen araçta bulunan askerlere uzun namlulu silahlarla saldırdığını da aktardı.

Genelkurmay'ın açıklaması şöyle: Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, 25 Temmuz 2015 günü saat 22.30 sıralarında, Diyarbakır Lice İlçesi Kayacık Köyü yol ayrımında, Diyarbakır-Bingöl yolunun kesildiği ve üç aracın yakıldığı ihbarı üzerine, olay yerine önce iki Jandarma Özel Harekât Timi, bilahare takviye kuvveti olarak dört Jandarma Komando Timi altı zırhlı kobra aracı ile birlikte sevk edilmiştir.

Önce bombalı araç sonra ateş

Unsurlarımızın olay yerine geldiği esnada, bölücü terör örgütünce önceden haince bir şekilde planlanmış bomba yüklü bir araç ile aynı noktada yere döşenmiş el yapımı patlayıcının (EYP), bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından patlatılması sonucu, bir zırhlı kobra aracı devrilmiş, müteakiben unsurlarımız teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla yoğun ateş altına alınmıştır.

EYP patlatılması sonucu devrilen ve hasar gören zırhlı kobra aracının içerisinde bulunan kahraman bir astsubayımız ve bir uzman jandarma çavuşumuz şehit olmuş, bir jandarma astsubay ile iki uzman jandarma çavuş ve bir jandarma uzman onbaşı yaralanmıştır. Bölgede geniş çaplı operasyonlara başlanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yüce milletimize taziye ve sabırlar diler, yaralılara da acil şifalar temenni ederiz.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler