YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lanetli koltuğun yeni sahibi belli oldu
Lanetli koltuğun yeni sahibi belli oldu
10 Eylül 2013 12:33
Aydın'ın İncirliova ilçesine bağlı Acarlar beldesinde belediye başkanının geçirdiği kalp krizi sonucu ölmesi üzerine, yapılan başkanlık seçimini CHP'li belediye meclis üyesi Aşkın Şimşek kazandı.

Acarlar Belediye Meclisi yeni başkanı seçmek üzere yaptığı oloğanüstü toplantıda, belediye başkanlığına aday olan Aşkın Şimşek, AK Parti'li belediye meclis üyesi Sezai Özkaya ile başkanlık için yarıştı.

Yapılan oylamada AK Parti'den bir üyenin, CHP adayına oy vermesi sonucu Aşkın Şimşek, 5 oyla belediye başkanlığına seçildi.

Koltuğa oturmadı

Şimşek, yaptığı açıklamada, üçü son iki yılda olmak üzere dört belediye başkanı ve bir meclis üyesinin görevleri başında vefat ettiği koltuğa oturmayacağını belirterek, belediyedeki bir koltuğu makamına getirip,mevcut koltuğu dışarı çıkarttı.

Koltuğu, bir süre sonra açık arttırmayla satacağını söyleyen Şimşek, "Koltuğun satışından gelen parayı Acarlar Belediyespor Kulübü'ne bağışlayacağım. Ben koltuğun uğursuz olduğuna inanmıyorum ama böyle söylentiler varsa ben de değiştiriyorum. Koltuktan koltuğa fark var. CHP'nin koltuk anlayışı ile AK Parti'nin koltuk anlayışı farklıdır"dedi.

Bu arada seçimin CHP'li belediye meclis üyesi tarafından kazanıldığının duyulması üzerine partililer belediye binasına gelerek sevinç gösterilerinde bulundu.

Belediye başkanları

20 Ocak 2012'de AK Parti'li Yunus Şentürk'ün kanser nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine boşalan makama, CHP'den belediye meclisi üyesi Adnan Yıldız seçildi. Yaklaşık 8 ay belediye başkanlık koltuğunda oturan Yıldız, 7 Eylül 2012'de kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Son olarak Acarlar Belde Belediye Başkanı, evli ve 4 çocuk babası AK Parti'li Cafer Yıldırım da görev yaptığı makamda kalp krizi sonucu öldü.

Şu ana kadar makamda görev alan 4 belediye başkanının hayatını kaybetmesi ile belde sakinlerinde "makamın uğursuz olduğu" söylentileri yayıldı.

1994 yılında da dönemin Acarlar Belediye Başkanı Durmuş Ali Akcan 57 yaşında kalp krizi geçirerek vefat etmişti.

 

AA

14:02
 // BU DA NE?
Şayet koltuk lanetli ise, koltuğun derisinin sahibi hayvanın ah'ındandır.
Yok eğer değil ise, o koltuğun bir üniversite de, alerji, biyolojik ve kimyasal testlerden geçmesi lazım. Belki de metal aksanlarında, kurşun, civa, uranyum gibi tehlikeli maddeler vardır. Sahi, lanet ne ya?...
10 Eylül 2013 14:02
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler