YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi bağlantı yolları ihalesi yapıldı
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi bağlantı yolları ihalesi yapıldı
04 Mayıs 2016 18:58
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı kesimi ile Kınalı-Odayeri kesimi işinin yap-işlet-devret modeliyle ihalesi gerçekleştirildi.

Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı kesimi (bağlantı yolları dahil) ile Kınalı-Odayeri kesimi (bağlantı yolları dahil) işinin Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihalesi yapıldı.

Karayolları Genel Müdür Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı Gökalp Yılmaz, Karayolları Genel Müdürlüğündeki ihale öncesi yaptığı açıklamada, 3 kesim halinde projelendirilen ve toplam uzunluğu 377 kilometre olan Kuzey Marmara Otoyolu'nun Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de kapsayan Odayeri-Paşaköy kesiminin yapım çalışmalarının 2013'te başlatıldığını söyledi.

Söz konusu kesimde çalışmaların sonuna yaklaşılırken, projenin kalan iki bölümünün ihalelerinin bugün gerçekleştirileceğini belirten Yılmaz, Kurtköy-Akyazı kesiminin 169 kilometre, Kınalı-Odayeri kesiminin ise 88 kilometre uzunluğunda olduğunu kaydetti.

 

Yılmaz, gerekli şartları sağladığı tespit edilen isteklilerin, teklif zarflarının açılması için idarece ilan edilecek ileri bir tarihte davet edileceklerini belirterek, "Teklif zarfları içinde yer alacak teklif mektubu ile ihaleye en kısa işletme süresi teklifini verecek istekli ihaleyi kazanacak olup, ihalenin sonucu Sayın Bakanımızın onayıyla kesinleşecek." dedi.

İhaleye 8 firma teklif dosyası sundu.

Kınalı-Odayeri kesimi ihalesi

Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyolu Projesi Kınalı-Odayeri kesimi (bağlantı yolları dahil) işinin Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihalesi de gerçekleştirildi.

İhaleye 8 firma teklif dosyası sundu. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler