YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuzey Irak'ta 1 Türk askeri şehit oldu
DAEŞ-Peşmerge çatışması sırasında DAEŞ'in attığı bir Katyuşa füzesi Türk askerlerinin de bulunduğu Gedu Üs Bölgesine düştü. Bir asker şehit oldu, bir asker yaralandı.
Kuzey Irak'ta 1 Türk askeri şehit oldu
26 Mart 2016 / 16:58 Güncelleme: 26 Mart 2016 / 19:02

Genelkurmay Başkanlığı, Türk askerlerinin de bulunduğu Gedu Üs Bölgesine düşen mermi sonucunda 1 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"26 Mart 2016 tarihinde; Irak Kuzeyinde DEAŞ ile Peşmerge güçlerinin karşılıklı çatışmaları esnasında, saat 15.10 sularında, DEAŞ'ın Peşmerge tarafına attığı Katyuşa füzesi mermilerinin bir kısmı Türk askerlerinin de konuşlu bulunduğu Gedu Üs Bölgesine düşmüştür.

Üs Bölgesine düşen mermilerden dolayı bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımız helikopterle Türkiye’ye tahliye edilmiştir. Yaralı silah arkadaşımızın tedavisine Şırnak Devlet Hastanesi'nde devam edilmektedir"

OBÜSLER DAEŞ'E BOMBA YAĞDIRIYOR

Genelkurmay Başkanlığından, Irak'ın kuzeyinde tespit edilen  DAEŞ hedeflerinin Fırtına obüsleri ve tank toplarıyla, yeni hedeflerin de bölgede konuşlu ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alındığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı ayrıca, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü DAEŞ ait dört hedefin, Koalisyon Güçlerine bağlı savaş uçaklarıyla vurulduğunu belirtti. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur"

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler