YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuzenini domuz bağı ile öldürdü
Kuzenini domuz bağı ile öldürdü
25 Mayıs 2010 16:53
İşkence sonrası 'yoldak bulduk, insaniyet namına hastaneye getirdik' dedği kuzeni öldü

Kayseri'nin Talas ilçesinde meydana gelen olayda, kuzenine domuz bağı ile işkence ederek ölümüne sebep olan bir kişi ile ona yardım ettiği ileri sürülen 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı. 

Bir çok suçtan poliste kaydı bulunduğu ileri sürülen Murat Yıldızhan'ın parasız kalınca amcası Hüseyin Yıldızhan'ı bıçakla tehdit ederek harçlık istediği iddia edildi. Murat Yıldızhan'ın tehditlerine dayanamayan Hüseyin Yıldızhan'ın olayı oğlu Hacı'ya anlattığı ileri sürüldü. 
 

Hacı Yıldızhan'ın da Nusret Yılmaz'dan yardım istediği ve Nusret Yılmaz'ın yanındaki arkadaşları ile birlikte Murat Yıldızhan'ı Derebent Mahallesi'nde bulunan bir villaya götürdükleri iddia edildi. Burada Murat Yıldızhan'a domuz bağıyla işkence yapıldığı, kafasına sandalye ile vurulduğu, kol ve bacaklarında sigara söndürüldüğü ileri sürüldü. Hacı Yıldızhan ve Nusret Yılmaz ile beraberindekilerin işkencesine dayanamayan Muhat Yıldızhan'ın bir otomobile konularak Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi aciline 'Talas yolunda baygın halde bulduk. İnsaniyet namına getirdik" denilerek bırakıldığı iddia edildi. 
 

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Murat Yıldızhan, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. 
 

Olayla ilgili olarak Cinayet Büro Ekipleri tarafından yapılan soruşturma sonrasında, olaya karıştıkları ileri sürülen zanlılar Nusret Yılmaz, Hacı Yıldızhan, Mustafa Yalçın (29), Cengiz Alptekin (24), Gökhan Kumru (19) ve Bekir Can'ı (29) yakalayarak gözaltına aldı. 
 

Cinayet Büro ekiplerinin olay yerinde yaptıkları incelemelerde işkence sırasında kullanılan kanlı ip, sandalye ve sopalar ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularında suçlarını itiraf eden zanlılardan Hacı Yıldızhan'ın, "Babamı bıçakla tehdit ediyordu. Ben de kulağını çekmek, korkutmak istedim. Biraz aşırıya kaçmış olabiliriz" dediği öğrenildi. 
 

Kayseri Adliyesi'ne çıkarılan zanlıların getirilişi öncesinde Çevik Kuvvet ekipleri tarafından adliye binası önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler