YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuyumcuyu soydular, kaza yapınca yakalandılar
Kuyumcuyu soydular, kaza yapınca yakalandılar
14 Aralık 2013 08:54
Eyüp'te plakasız bir araçla kuyumcu dükkanı soyan hırsızlar kaçarken yaptıkları kaza nedeniyle yakalandı.

 

Edinilen bilgiye göre, olay saat 06:00 sıralarında Eyüp Fahri Korutürk Caddesi üzerindeki bir kuyumcuda gerçekleşti.

Plakasız bir araçla kuyumcu dükkanının önüne gelen 3 kişi, dükkanın kepenklerini kırarak içeriye girdi. Vitrindeki altınları alan hırsızlar dükkandan çıkarken, işyerlerini yeni açan çevredeki esnaflar tarafından fark edildi.

Bunun üzerine kaçmaya başlayan 3 şüpheli ellerindeki altınların bir kısmını yere düşürerek geldikleri araçla kaçtı. Çevrede ki esnaf durumu polis ekiplerine bildirdi. Bu sırada, kaçan şüphelileri fark eden bir polis ekibi hırsızları kovalamaya başladı.

Kısa süren kovalamaca sonunda hırsızlar Eyüp Düğmeciler Caddesi üzerinde park halindeki bir araca çarparak durdu. Bu arada, araçtaki şüphelilerden biri yaya olarak olay yerinden kaçtı. Diğer iki kişi ise çaldıkları altınlarla birlikte polis tarafından yakalandı. Polis, kuyumcu dükkanında ve çevresinde inceleme başlatırken, hırsızlar tarafından kaçarken düşürülen altınları koruma altına aldı.

Gözaltına alınan 2 şüphelinin polis merkezindeki ifadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Polisi olay sırasında kaçan diğer şüpheliyi arama çalışması devam ediyor.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler