YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kütahya'da kar yağışı ulaşımı aksatıyor
Kütahya'da kar yağışı ulaşımı aksatıyor
12 Ocak 2015 23:18
Kütahya'da, akşam başlayan kar kent merkezi ve şehirler arası ulaşımda aksamalara sebep oluyor. Ekipler Kütahya-Eskişehir, Kütahya-Afyonkarahisar ve İnegöl-Domaniç karayollarında tır ve çekicilerin geçişine izni vermiyor.

Ekipler, diğer araçlara ise zincir ve kar lastiği kontrolünün ardından izin veriyor. Büyük ve zincirsiz araçlar kent merkezi, dinlenme tesisleri, benzin istasyonları ile boş arazilere çekiliyor. Kütahya Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada hem Afyonkarahisar hem de Eskişehir karayolunda yoğun kar yağışı ve tipinin olduğunu söyledi.

Tipi nedeniyle güzergahta özellikle tır ve çekicilerin geçişine izin vermediklerini belirten Gülnaz, "Diğer araçlarda ise zincir ve lastik kontrolü yapıyoruz. Bu kar ve kışta arkadaşlarımız mesailerini canla başla yerine getiriyor. Biz de onlara kontrol ve destek amacıyla geldik. Gerçekten de bu yıl Kütahya çok sert kış yaşadı. Şu an yollarımız açık ancak tır ve çekicileri bırakmıyoruz. Bu araçlar kaydığı zaman bizlere daha çok sıkıntı oluşturuyor" diye konuştu. Öte yandan, Karayolları ekipleri yollarda kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler