YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurban pazarında namus cinayeti
Kurban pazarında namus cinayeti
15 Kasım 2010 17:54
Kurban pazarında bir kadın yanında getirdiği silahla kurban satıcısını öldürüp yardımcısını yaraladı

Karaman'dan Giresun'un Bulancak ilçesine gelerek kurban pazarında bir kurban satıcısını öldüren yanındaki şahsı da silahla yaralayan kadının cinayeti namus meselesi nedeniyle işlediği ortaya çıktı. 
 

Sabahın erken saatlerinde kurban pazarına gelen Tuğba Elvan Gediklioğlu (32), yanında getirdiği silahı çıkartarak "Kimse karışmasın, bu bir namus meselesidir" diyerek kurban satıcısı Ömer Karataş'a (50) ateş etmeye başladı. Karataş, aldığı kurşun yaraları sonrası olay yerinde hayatını kaybederken, yanında bulunan yardımcısı Mehmet Mutlu da silahtan çıkan kurşunlardan yaralandı. Mehmet Mutlu, Giresun İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, olaydan sonra cinayet zanlısı Tuğba Elvan Gediklioğlu gözaltına alındı. Olay yerinde 5 boş kovan bulundu.  
 

Öte yandan Karaman'ın Ayrancı ilçesi nüfusuna kayıtlı Tuğba Elvan Gediklioğlu'nun 6 yıl önce Giresun Üniversitesi'nde eğitim gördüğü öğrenildi. Gediklioğlu'nun Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde okurken, Ömer Karataş'ın tecavüzüne uğradığı ve polise konuyla ilgili şikayetçi olduğu öğrenildi. Karataş'ın Gediklioğlu'ndan şikayetini geri almasını istediği ve bunun karşılığında para teklif ettiğini ancak söz verdiği parayı da ödemediği öğrenildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler