YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurban Bayramı bu şehre çok yarayacak!
Kurban Bayramı bu şehre çok yarayacak!
07 Ekim 2013 15:01
Kurban Bayramı, Ardahan'ın ekonomisini canlandıracak.

Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, Kurban Bayramı'nın kentin ekonomisini canlandıracağını belirterek, "Kurban Bayramı için Ardahan'dan 50 bin büyükbaş, 10 bin de küçükbaş hayvan sevk ediliyor. Sevk edilen kurbanlıkların bize getirisi yaklaşık 155 milyon lira olacak. Bu çok ciddi ve önemli bir paradır" dedi.

Atatürk Mahallesi'ndeki hayvan pazarını gezerek, üreticilerle bir süre sohbet eden Azizoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bayram öncesi pazarlarda hareketlilik yaşandığını ve genel durumun iyi olduğunu söyledi.

Ardahan'dan başka illere kurbanlık sevkinin sürdüğünü anlatan Azizoğlu, "Kurban Bayramı için Ardahan'dan 50 bin büyükbaş, 10 bin de küçükbaş hayvan sevk ediliyor. Sevk edilen kurbanlıkların bize getirisi yaklaşık 155 milyon lira olacak. Bu çok ciddi ve önemli bir paradır. Bu kaynağın Ardahan'a dönmesini, kentte değerlendirilmesini istiyoruz. Kent ekonomisini canlandıracaktır" diye konuştu.

Kurbanlıklardan elde edilen gelirin Ardahan'da yatırıma dönüşmesini temenni eden Azizoğlu, "Çünkü bölgeden çıkan paranın, bölgede değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. 50 bin büyükbaş hayvanın dışarı çıkması küçümsenecek bir rakam değil" dedi.

Hem büyükbaş hem de küçükbaş kurbanlıklarda hareketlilik yaşandığını vurgulayan Azizoğlu, şunları kaydetti:

"Yeni hayvan pazarı için çalışmalarımız devam ediyor. 4 bin hayvan kapasiteli modern bir pazar inşaatı yapıyoruz. Türkiye'de örnek bir hayvan pazarı olacak. Bu dönemde bitirip faaliyete sokmak istiyoruz. Plan ve projesi buna uygun şekilde yapılıyor. Yeni ve modern hayvan pazarımız hayvancılığın altyapısı için çok önemli bir yatırım olacak."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler