YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kundaklama yaparken yakalandı
Kundaklama yaparken yakalandı
24 Kasım 2015 00:00
Datça'da, çok sayıda hırsızlık ve kundaklama olayına karışan şahıs gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, ilçede, 18 Kasım'da İskele Mahallesi'nde bulunan bir iş yeri ile Maliye'ye ait atıl durumda bulunan bir otel, avukata ait yazıhane, Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Akif Fidan'a ait teknenin kundaklanması üzerine polis ekipleri çalışma başlattı.

Bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, şüphelinin R.S. olduğunu tespit etti. Şüphelinin yakalanması için çalışma başlatan ekipler, akşam saatlerinde93. Sokak'ta bir aracı benzin dökerek yakmaya çalışan R.S'yi suçüstü yakaladı.

Gazetecilerin "neden yaktın" soruları üzerine R.S, "Ben ateş yaktığım zaman, marketlerden bir şey çaldığım zaman deşarj oluyorum" dedi.

- Hırsızlık görüntüleri de ortaya çıktı

R.S'nin gün boyu girdiği iş yerlerindeki kamera kayıtlarını inceleyen ekipler,zanlının olaydan bir saat önce girdiği bir marketten alkol, bir iş yerinden de tutuşturucu jel çaldığını tespit etti. Çaldığı eşyalara el konulan R.S'nin üzerinde yapılan aramalarda 4 kolye bulundu.

Zanlının üç ayrı iş yerinde gerçekleştirdiği hırsızlık anının kamera görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde iş yerlerine müşteri olarak giren R.S'nin çaldığı eşyaları cebine ya da montunun içerisine sakladığı görülüyor.

Atatürk Caddesi'ndeki alışveriş merkezinden kahvaltılık malzeme çalarken görüntülenen R.S'nin, hırsızlık yaparken zaman zaman güvenlik kamerasına bakması dikkat çekti.

Marketin güvenlik görevlileri tarafından yakalanan R.S'nin, montunun içinden çıkardığı eşyaları geri bırakmak yerine parasını ödeyerek satın aldığı da kameralarda görülüyor.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler